Pantene поставува тајмер за пет минутно туширање

Pantene поставува тајмер за пет минутно туширање

Целта е корисникот да го преврти шишето, по што “песочниот“ часовник ќе почне да одбројува пет минути додека се тушира.

Прочитај повеќе

Rolex не го покажува само времето…

Rolex не го покажува само времето…

Rolex не го покажува само времето, туку ја раскажува и историјата.

Прочитај повеќе

Oreo летаа на дронови и “потонаа“ во чаши со млеко

Oreo летаа на дронови и “потонаа“ во чаши со млеко

Некои од колачињата беа пуштени во чашите со млеко од околу 93 метри.

Прочитај повеќе

За нас сите се исти…

За нас сите се исти…

Светот без предрасуди за половите, според Procter & Gamble, е подобар свет за сите.

Прочитај повеќе

Невнимателниот доктор го заборава мобилниот телефон…

Невнимателниот доктор го заборава мобилниот телефон…

Докторот го заборава својот мобилен телефон во стомакот на пациентот, но за среќа тоа е само реклама на Snickers.

Прочитај повеќе

Pizza Hut: Порачување пица со притискање копче на патики

Pizza Hut: Порачување пица со притискање копче на патики

Задача на корисникот е да го притисне копчето, од каде што се испраќаат информации за неговата местоположба и промотивната пица е нарачана.

Прочитај повеќе

Заштитете си го оптимизмот, а не само вашите предмети

Заштитете си го оптимизмот, а не само вашите предмети

Луѓето никогаш да не престанат да се прашуваат: Што е најдоброто што може да се случи?

Прочитај повеќе

Ikea: Како да уредите мал простор и максимално да го искористите

Ikea: Како да уредите мал простор и максимално да го искористите

Паметен начин како да се изрекламираат “еден тон” производи.

Прочитај повеќе

Мало детенце си заминува од дома со Subaru

Мало детенце си заминува од дома со Subaru

Децата растат дури да трепнат со око нивните родители. Во еден момент тие се мали деца кои трчаат низ дворот, а веќе во следниот се големи.

Прочитај повеќе

HSBC: 87 години “млад“

HSBC: 87 години “млад“

Артур во ресторанот ја користи апликацијата HSBC Fast balance на неговиот мобилен телефон за да провери дали има доволно пари да ја плати вечерата.

Прочитај повеќе

Големата трка на Asics

Големата трка на Asics

Што ќе се случи кога обичниот џогинг Asics go претвора во филмска авантура преполна со интриги, неизвесност, акција, мистерија и фатална жена…

Прочитај повеќе

Мелиса го спасува светот со Kia Niro

Мелиса го спасува светот со Kia Niro

Таа се впушта во херојско патување, но што ќе се случи…

Прочитај повеќе

Вокен рецитира стихови од песната Bye Bye Bye

Вокен рецитира стихови од песната Bye Bye Bye

Американскиот актер Кристофер Вокен седнат на софа ги рецитира стиховите од хитот Bye Bye Bye, а покрај него седи фронтменот на познатата група N Sync, Џастин Тимберлејк.

Прочитај повеќе

Првата реклама на National Geographic на Супер боул – Ајнштајн ја свири Гага на виолина

Првата реклама на National Geographic на Супер боул – Ајнштајн ја свири Гага на виолина

Видеозаписот е промоција на серијалот Genius, посветен на иноваторите, што на National Geographic премиерно ќе се прикаже на 25 април.

Прочитај повеќе

Land Rover не дозволува да хибернирате

Land Rover не дозволува да хибернирате

Познатиот готвач Симон Роган ги привлекува возачите на Land Rover да поминат долг пат за да може да уживаат во неговите десерти.

Прочитај повеќе

Шварценегер е расипувач на забава

Шварценегер е расипувач на забава

Легендарниот Шварци е командант на измислена војска, а рекламата завршува со зборовите: Јас сум расипувач на забава.

Прочитај повеќе

Виртуелна прошетка низ убавините на Мадрид

Виртуелна прошетка низ убавините на Мадрид

Со помош на видеото, што овозможува приказ од 360 степени, корисниците може да истражат голем број лукации во Мадрид, по коишто е препознатлива шпанската престолнина.

Прочитај повеќе

Кој рече дека романсата не постои?

Кој рече дека романсата не постои?

Тоа го потврдуваат Кејти, нејзиното момче, целото семејство и ненајавените гости.

Прочитај повеќе

Кога за прв пат ќе пробаш… Milka

Кога за прв пат ќе пробаш… Milka

Некои видови на храна не се толку вкусни кога ќе се пробаат за прв пат, но многумина ќе се согласат дека тоа не е случај со чоколадото.

Прочитај повеќе

Ќесичка за чипс со сензор што детектира алкохол

Ќесичка за чипс со сензор што детектира алкохол

Доколку забележи присуство на алкохол, воланот на сликата од ќесичката ќе се обои во црвена боја, ќе се појави кодот со којшто може да се повика такси преку Uber и ќе се испише пораката “Не пиј додека возиш“.

Прочитај повеќе

Baby home seat – детско седиште што симулира возење во автомобил

Baby home seat – детско седиште што симулира возење во автомобил

Ова седиште се поставува на платформа што го имитира движењето на автомобилот, а преку Bluetooth се поврзува со мобилна апликација.

Прочитај повеќе

Nissan Rogue во борба против лошите снешковци

Nissan Rogue во борба против лошите снешковци

Иако се синоним за симпатични снежни фигури, снешковците се прилично злобни.

Прочитај повеќе

Videri Chocolate Factory прославува јубилеј со чоколаден постер што се јаде

Videri Chocolate Factory прославува јубилеј со чоколаден постер што се јаде

Постерот, којшто тежи околу 900 грама, е рачно изработен од Сам Рато кој е соосновач на Videri Chocolate factory. При изработката на овој постер е користено 70% темно чоколадо.

Прочитај повеќе

Билборд “кашла“ ако некој пуши во близина

Билборд “кашла“ ако некој пуши во близина

Доколку некој со цигара се доближи, ликот на билбордот ќе почне да кашла со што му го привлекува вниманието.

Прочитај повеќе

Горе