zima

National Geographic објави листа на 10 зимски дестинации за 2017 година, што вреди да се посетат.

Банско, Бугарија

bansko1

Овој град е совршена дестинација за евтина зимска забава.

Гале, Шри Ланка

galle-sri-lanka

Кога студените зимски денови се чинат бескрајни, утеха може да најдете на плажите во Гале.

Тусон, Аризона

tuson-arizona

Уживање во вкусна храна во градот којшто ја црпи својата кулинарска инспирација од шпанско, мексиканско и англо – американско влијание.

Санкт Петербург, Русија

sent-petersburg

Зимскиот амбиент на овој град му дава посебна убавина.

Квебек Сити, Квебек

kvebek

Зимскиот шарм и празничен дух го прават овој град место што треба да се посети во зима.

Бокас дел Торо, Панама

bocas-del-torpo

Прекрасните плажи и пристапните цени се совршено место за одмор.

Маракеш, Мароко

marakes

Уживање во сензационалистички ноќи.

Сајгон, Виетнам

saigon

Поради богатата историја.

Архус, Данска

За љубителите на уметноста и културата.

Тонга

tonga

Оваа островска држава е совршена за туристи кои сакаат да истражуваат, кампери и авантуристи.

email