Веб страната Inc.com објави листа на најкреативни канцеларии во светот за 2016 година. Погледнете како изгледа еден простор каде ентериерот е приказна за себе, а работата задоволство.

AKQA – дигитална агенција

akoi

Токио, Јапонија

Harmonic – обработка на видеа

harmonic-office-design-5-700x467

Цезареја, Израел

Etsy – веб страна за е-трговија

est

Бруклин, Њујорк

De Alliantie – компанија за домување

diadilante

Хилверсум, Холандија

Gensler – дизајн и архитектура

grensler

Оукланд, Калифорнија

Uniplaces – студентско сместување

Uniplaces Headquarters / Paralelo Zero / Lisboa, Portugal / 2016

Лисабон, Португалија

Gem – технолошки услуги

gem

Лос Анџелес, Калифорнија

VCG – консултантска компанија

riga

Рига, Латвија

Make – канцелариски кампус

Make_7

Карлсбед, Калифорнија

Airbnb – онлајн платформа за сместувања

AirbnbOffice_Singapore_004_BetonBrut-e1458610734666-700x420

Сингапур

email