Visa: Сè што сакаат за Божик сте вие

Visa: Сè што сакаат за Божик сте вие

Месар, пекар, продавачка во книжарница, цвеќарка… ја пеат култната All I want for Christmas од Мараја Кери, повикувајќи ги сограѓаните да ги посетат нивните продавници.

Прочитај повеќе

Подарокот што Дедо Мраз не може да го донесе за Нова година

Подарокот што Дедо Мраз не може да го донесе за Нова година

Единственото нешто што некои децата во светот го посакуваат за новогодишните празници е да бидат со своето семејство.

Прочитај повеќе

Лондон: Во локален ресторан се служат “пластични“ риби и помфрит

Лондон: Во локален ресторан се служат “пластични“ риби и помфрит

Кампањата го носи името #FutureFishandChips и има за цел да го смени ставот на луѓето кон пластиката за да ја намалат нејзината употреба.

Прочитај повеќе

Момчето и пијаното

Момчето и пијаното

Рекламата е своевидна ретроспектива посветена на познатата британска поп ѕвезда, а во позадина оди негова песна.

Прочитај повеќе

Пристигнувањата…

Пристигнувањата…

Видеото е сведок на многу интересни и искрени емоции на луѓе кои ги очекуваат своите блиски на аеродром.

Прочитај повеќе

Кутиите на Amazon “пеат“ на цел глас

Кутиите на Amazon “пеат“ на цел глас

Препознатливите кутии на Amazon “пеат“ на цел глас за сите оние што ја чувствуваат претпразничната еуфорија.

Прочитај повеќе

Бесплатен сок само за оние кои најсилно ќе вреснат

Бесплатен сок само за оние кои најсилно ќе вреснат

Случајни минувачи се обидуваат да вреснат најсилно што можат за да добијат бесплатен пијалак, но изненадувањето допрва доаѓа…

Прочитај повеќе

Google ќе забрани реклами за криптовалути

Google ќе забрани реклами за криптовалути

Целта на интернет-гигантот е да ги спречи своите корисници од измами и лажни промоции.

Прочитај повеќе

Гинисов рекорд за најголемиот билборд во светот

Гинисов рекорд за најголемиот билборд во светот

По деталната проверка на инсталацијата, судијата на Гинисовите рекорди и официјално потврди дека се работи за најголемиот билборд во светот, кој го надмина претходниот рекорд во Дахран, Саудиска Арабија, за 241,93 м2.

Прочитај повеќе

Чиста вода за пиење – цел на кампањата на Stella Artois

Чиста вода за пиење – цел на кампањата на Stella Artois

Во период од 15-ти јануари до 15-ти април, со секое купување на пакет пива на Stella Artois, автоматски се помага на светската организација Water.org, да обезбеди цела година чиста вода за пиење за едно лице кое живее во некоја од земјите во развој.

Прочитај повеќе

Што Santander bank им порачува на своите клиенти?

Што Santander bank им порачува на своите клиенти?

Американскиот банкарски бренд Santander направи креативна реклама во којашто на клиентите им порачува дека ги почитува.

Прочитај повеќе

Subaru: Подобро кога е важно

Subaru: Подобро кога е важно

Новата кампања на Subaru ќе ги избегнува триковите за да се фокусира на важните работи во возењето на автомобилите.

Прочитај повеќе

Роденденот на мојата мајка

Роденденот на мојата мајка

Сите предмети што ги има во нејзината чантичка ги дава за да купи чоколадо за роденденот на нејзината мајка.

Прочитај повеќе

Маче во улога на Дедо Мраз

Маче во улога на Дедо Мраз

Мачето решава да подари лото ливче како подарок за божикните празници исто како Дедо Мраз.

Прочитај повеќе

Adidas ги собира големите ѕвезди на гозба

Adidas ги собира големите ѕвезди на гозба

Во последната кампања на Adidas вклучени се многу познати спортски ѕвезди, музичари, продуценти, манекенки, модни креатори…

Прочитај повеќе

Nokia: Ништо не може да го замени поминатото време со семејството и пријателите

Nokia: Ништо не може да го замени поминатото време со семејството и пријателите

Иако технологијата е таа што нè обединува на неверојатен начин, ништо не може да го замени квалитетно поминатото време со семејството и пријателите.

Прочитај повеќе

Дедо Мраз на 21-от век

Дедо Мраз на 21-от век

Кампањата, под името Santa Rebooted, е направена во партнерство со организацијата Save the children, за да испрати порака дека некои деца се помалку среќни во овој период од годината.

Прочитај повеќе

Како бонбоните M&M’s ги зближуваат сите

Како бонбоните M&M’s ги зближуваат сите

Реклама што го покажува вистинското значење на празниците.

Прочитај повеќе

Samsung: Подарувањето е подарок што треба да се сподели

Samsung: Подарувањето е подарок што треба да се сподели

Oд каде и да доаѓате, подарувањето е она што нè обединува сите.

Прочитај повеќе

BBC нè потсетува колку е важна поддршката

BBC нè потсетува колку е важна поддршката

Силна порака за тоа колку е големо задоволството од споделување на заеднички моменти и поддршка.

Прочитај повеќе

Кога телефонот на Дедо Мраз станува вирален

Кога телефонот на Дедо Мраз станува вирален

Португалскиот телекомуникациски бренд NOS замислува што ќе се случи ако сите го најдат телефонскиот број на Дедо Мраз.

Прочитај повеќе

Amazon им помага на луѓето да испратат насмевки за празниците

Amazon им помага на луѓето да испратат насмевки за празниците

Целта на рекламата е на корисниците да им помогнат да им испратат насмевки на своите блиски за време на празниците.

Прочитај повеќе

Предновогодишна “трка“ за паркинг

Предновогодишна “трка“ за паркинг

Возењето станува драматично на паркингот, а продолжува во продавница во трговскиот центар.

Прочитај повеќе

Морбидни кловнови го демнат момчето на велосипед

Морбидни кловнови го демнат момчето на велосипед

Првите 500 гости, на 31-ви октомври од 19 часот, што ќе дојдат во некој од рестораните на Burger King ќе добијат бесплатен сендвич доколку се маскирани во кловн.

Прочитај повеќе

Горе