Вртоглави бројки што за многумина е незамисливо да се заработат и за цел живот. Сепак, некои среќници имаат толку многу пари што само за еден час, на нивните сметки се лепат милиони.

Еве колку заработуваат некои од најпознатите милијардери во светот за 60 минути.

Џеф Безос – 4.474.885 долари

Основач на Amazon

Марк Цукерберг – 1.712.328 долари

Основач на Facebook

Алис Волтон – 1.392.694 долари

Наследничка на продажниот гигант Walmart

Ворен Бафет – 958.904 долари

Инвеститор и филантроп

Лери Пејџ – 924.657 долари

Ко-основач на Google

Илон Маск 684.931 долари

Основач на Tesla

Бил Гејтс 456.621 долари

Ко-основач на Miscrosoft

Џек Дорси 205.479 долари

Основач на Twitter

Мег Витман 102.739 долари

Извршен директот во Hewlett Packard

Фото: Pixabay